English version of this page

Utveksling til AHO

For å være kvalifisert for opptak som utvekslingsstudent må du være registrert ved en av AHOs partnerinstitusjoner. Det er en forutsetning at du har fullført minst tre års studier før utvekslingen.

Hvordan du søker

Søknadsfrister: 1. april / 1. oktober
Hvem kan søke: Nominerte studenter gjennom AHOs partnerinstitusjoner
Partnerprogrammer: Erasmus+, Bilateral, Nordplus og Nordlys

Vennligst kontakt den internasjonale koordinatoren ved din skole for informasjon om hvordan du går frem.

Hvis skolen din ikke har en partneravtale med AHO, kan du søke som gjestestudent.

Nødvendig dokumentasjon

  • Karakterutskrift
  • CV
  • Portfolio (PDF)
  • Motivasjonsbrev
    • Søkere til masterprogrammet i design må angi sin(e) foretrukne spesialisering(er) i tittelen på motivasjonsbrevet; tjenestedesign, interaksjonsdesign eller industridesign.

Om dokumentasjon for engelskkunnskaper

Søkere gjennom Erasmus-, Bilateral-, Nordplus- og Nordlys-programmene er ikke pålagt å dokumentere engelskkunnskaper. Imidlertid forventer AHO at studentene har tilstrekkelige engelskkunnskaper. 

Dokumentasjon av engelskkunnskaper

Merk at AHO forbeholder seg retten til å vurdere søkerens egnethet for det spesifikke studiet/programmet basert på innsendt dokumentasjon (f.eks. portefølje). På grunn av det begrensede antallet studieplasser som er tilgjengelige, kan studentene ikke garanteres en studieplass før søknadene deres er vurdert av opptakskomiteen og de har mottatt en skriftlig bekreftelse fra AHO.

Semesteret ved AHO

Høstsemester: Midten av august - midten av desember
Vårsemester: Første uken i januar - første uken i juni

Merk: Oppmøte den første uken av studieåret er obligatorisk, og alle nye studenter må ankomme før semesterstart.

Generell informasjon

Informasjon for AHOs partnerinstitusjoner

Online nomination service for partner universities

Kontakt

Internasjonalt kontor: international-office@aho.no
Opptakskontoret: opptak@aho.no

Publisert 24. jan. 2025 13:26 - Sist endret 20. feb. 2025 11:55