Arkitektstudenter inviteres til nasjonal konkurranse
Vinneren av Norsk Stålforbunds konkurranse vil motta 20.000 kroner og en reise til Barcelona. Det er tredje gang konkurransen arrangeres, og AHO-studenter har vunnet begge de to foregående konkurransene.
Norsk Stålforbund inviterer nå arkitektstudenter ved norske universiteter og høgkoler til å kjempe om Norske Arkitektstudenters Stålkonstruksjonspris 2009. Prisvinneren vil få et diplom samt en sjekk på 20.000 kroner. Prisvinneren vil også bli nominert til den europeiske studentprisen "Architecture Student Award" og vil få gratis opphold og reise til prisutdelingen i Barcelona i september 2009.
Det er tredje gang konkurransen avholdes. Prisen ble første gang delt ut i 2005 og gikk til Anders Espen Bærheim ved AHO (Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo) for prosjektet "P(t)ower of the Rings". Andre gang prisen ble delt ut var i 2007. Prisen gikk til Isak Johan Iversen, også ved AHO. Han vant med prosjektet "Ny bro over Drammenselva".
Konkurransebidraget kan være laget av en enkeltstudent eller av en studentgruppe på inntil to personer. Konkurransebidraget kan være en semesteroppgave, et hovedprosjekt eller en annen type oppgave. Materialet skal være utarbeidet i løpet av de siste to år.
Frist for innlevering av arbeider er 18. mars.
Les mer her: http://www.stalforbund.com/Stalpris/arkitektstudentpris.htm
Publisert:
05.02.2009
Oppdatert:
05.02.2009
Av: